HCM1307-1R0-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1307-1R0-R |
Description | FIXED IND 1UH 29A 2 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Inductor 29 A 2mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 49A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 2mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm) |