HCM1305-3R3-R | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 283-HCM1305-3R3-RTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1305-3R3-R |
Description | FIXED IND 3.3UH 15A 9.2 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 15 A 9.2mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 32A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 9.2mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |