HCM1305-3R3-R
DigiKey Part Number
283-HCM1305-3R3-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCM1305-3R3-R
Description
FIXED IND 3.3UH 15A 9.2 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 15 A 9.2mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
32A
DC Resistance (DCR)
9.2mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)