HCM1104-4R7-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1104-4R7-R |
Description | FIXED IND 4.7UH 8.5A 20 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 8.5 A 20mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 15A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 20mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |