HCM1103-220-R
DigiKey Part Number
283-4135-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4135-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4135-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCM1103-220-R
Description
FIXED IND 22UH 3A 99 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3 A 99mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
5A
DC Resistance (DCR)
99mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)