DRAP127-470-R
DigiKey Part Number
283-DRAP127-470-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-DRAP127-470-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-DRAP127-470-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRAP127-470-R
Description
FIXED IND 47UH 2.62A 110 MOHM
Detailed Description
47 µH Shielded Inductor 2.62 A 110mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
110mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.319" (8.10mm)
Current - Saturation (Isat)
5.09A