DRAP124-220-R
DigiKey Part Number
283-DRAP124-220-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-DRAP124-220-RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRAP124-220-R
Description
FIXED IND 22UH 2.44A 86 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 2.44 A 86mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
86mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.181" (4.60mm)
Current - Saturation (Isat)
4.16A