DR124-100-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DR124-100-R |
Description | FIXED IND 10UH 4.5A 28 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.5 A 28mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DR124-100-R Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 5.8A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 28mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |