DR1030-101-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DR1030-101-R |
Description | FIXED IND 100UH 860MA 450 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 860 mA 450mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DR1030-101-R Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.05A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 450mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) |
Tolerance ±30% | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |