FAZ-B10/1-NA-L-SP
DigiKey Part Number
5730-FAZ-B10/1-NA-L-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAZ-B10/1-NA-L-SP
Description
FAZ-NA UL 489 MCB 240VAC 1P 10A
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 10A 277 V AC 48 V DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
Eaton Electrical
Voltage Rating - AC
277 V
Series
Voltage Rating - DC
48 V