TBA-10B443A
DigiKey Part Number
4761-TBA-10B443A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBA-10B443A
Description
LINE FILTER 250VAC/VDC 10A CHASS
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 10 A 250V 250V 50 ~ 60Hz Single Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC
250V
Manufacturer
DIT
Current
10 A
Series
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Packaging
Box
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Approval Agency
CE, CQC, CSA, ENEC, SEMKO
Filter Type
Single Phase
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Configuration
Single Stage
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated DC
250V