FL2500133 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 3,871
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
Parametric Equivalent
EPSON
Parametric Equivalent
EPSON
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Total Timing Solutions | Datasheet Preview
FL2500133
DigiKey Part Number
FL2500133TR-ND - Tape & Reel (TR)
FL2500133CT-ND - Cut Tape (CT)
FL2500133DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL2500133
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.78mm)