FL2500123Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FL2500123Z |
Description | CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz ±30ppm Crystal 20pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -20°C ~ 80°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Type MHz Crystal | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency 25 MHz | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Stability ±50ppm | Height - Seated (Max) 0.031" (0.78mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Base Product Number |
Load Capacitance 20pF |