XB3-24B5UT-J
DigiKey Part Number
602-XB3-24B5UT-J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB3-24B5UT-J
Description
XBEE3 BLU BLE 5.4 U.FL TH
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bluetooth, General ISM > 1GHz Bluetooth v5.4, ISM Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, U.FL Through Hole
Category
Serial Interfaces
SPI, UART
Mfr
Antenna Type
Antenna Not Included, U.FL
Packaging
Bulk
Memory Size
1MB Flash, 96kB RAM
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.8V
RF Family/Standard
Bluetooth, General ISM > 1GHz
Current - Receiving
13.5mA
Protocol
Current - Transmitting
32mA
Modulation
FSK
Mounting Type
Through Hole
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C