MDS-200APB12 AA
DigiKey Part Number
1145-1247-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDS-200APB12 AA
Description
AC/DC CONVERTER 12V 130W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 90 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
93%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features
PFC, Universal Input
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.40" H (101.6mm x 50.8mm x 35.6mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CB Scheme, CE, EN, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1
12V
Current - Output 1
10.83 A