AFE075A43A
DigiKey Part Number
2039-AFE075A43A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFE075A43A
Description
ACTIVE FRONT END 7.5KW 460 A 1
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Active Front End (AFE) 460V, 20A, 7.5kW
Category
Accessory Type
Active Front End (AFE)
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
For Use With/Related Products
AFE2000 Series
Series
Usage
Motor Driver
Packaging
Box
Specifications
460V, 20A, 7.5kW