SPD74R-103M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SPD74R-103M |
Description | FIXED IND 10UH 3.2A 49 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.2 A 49mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SPD74R-103M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 3.2A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 49mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm) |