184103J400RAB-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 674
TDK
10000 pF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Metallized Radial
184103J400RAB-F
DigiKey Part Number
184103J400RAB-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
184103J400RAB-F
Description
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
184103J400RAB-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Tolerance
±5%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
400V