CS-043-048.0M
DigiKey Part Number
CW851TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW851CT-ND - Cut Tape (CT)
CW851DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS-043-048.0M
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz ±15ppm Crystal 8pF 20 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CS-043-048.0M Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
20 Ohms
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
48 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)