CPDT6-24V4-HF
DigiKey Part Number
641-1087-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1087-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1087-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPDT6-24V4-HF
Description
TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23-6
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47V Clamp 1A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-6
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
47W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Bidirectional Channels
4
Package / Case
SOT-23-6
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
25V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
47V