CPDQC3V3T-HF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 119,979
Datasheet
6.2V Clamp 17A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 0402C/SOD-923F
CPDQC3V3T-HF
DigiKey Part Number
641-1893-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1893-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1893-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPDQC3V3T-HF
Description
TVS DIODE 3.3VWM 6.2VC 0402C
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Peak Pulse
180W
Capacitance @ Frequency
20pF @ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
3.6V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
6.2V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
17A (8/20µs)