CSEB0530H-1R5M
DigiKey Part Number
4044-CSEB0530H-1R5MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSEB0530H-1R5MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSEB0530H-1R5MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSEB0530H-1R5M
Description
FIXED IND 1.5UH 11.1A 11 MOHM
Detailed Description
1.5 µH Shielded Molded Inductor 11.1 A 11mOhm Max 2-SMD
EDA/CAD Models
CSEB0530H-1R5M Models
DC Resistance (DCR)
11mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Supplier Device Package
0530
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.219" L x 0.211" W (5.55mm x 5.35mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Current - Saturation (Isat)
14.3A