CSEB0420H-1R5M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSEB0420H-1R5M |
Description | FIXED IND 1.5UH 9.2A 18.5 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Molded Inductor 9.2 A 18.5mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSEB0420H-1R5M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 8.4A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 18.5mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm) |