CSAB1265A-330M
DigiKey Part Number
4044-CSAB1265A-330MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSAB1265A-330MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSAB1265A-330MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSAB1265A-330M
Description
FIXED IND 33UH 5.3A 69 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Shielded Molded Inductor 5.3 A 69mOhm Max 2-SMD Molded Inductors, Molding Power Choke
EDA/CAD Models
CSAB1265A-330M Models
DC Resistance (DCR)
69mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Molded Inductors, Molding Power Choke
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1265
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.543" L x 0.504" W (13.80mm x 12.80mm)
Current - Saturation (Isat)
8A
Height - Seated (Max)
0.248" (6.30mm)