CVB225/KIT
DigiKey Part Number
4641-CVB225/KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CVB225/KIT
Description
VERTICAL DIN RAIL BOX KIT 22.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Plastic, Polyamide Green Cover Included 3.228" L x 0.886" W (82.00mm x 22.50mm) X 4.006" (101.75mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CVB225/KIT Models
Category
Height
4.006" (101.75mm)
Mfr
Area (L x W)
2.85in² (18.0cm²)
Packaging
Bag
Design
Cover Included
Part Status
Active
Material
Container Type
Box
Color
Green
Size / Dimension
3.228" L x 0.886" W (82.00mm x 22.50mm)