SRF4532-510Y
DigiKey Part Number
SRF4532-510YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF4532-510YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF4532-510YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF4532-510Y
Description
CMC 51UH 200MA 2LN 2 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2 kOhms @ 10 MHz 200mA DCR 3.5Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRF4532-510Y Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
3.5Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Impedance @ Frequency
2 kOhms @ 10 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz