CRF2512-JZ-R002ELF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CRF2512-JZ-R002ELF |
Description | RES 0.002 OHM 5% 2W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 mOhms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CRF2512-JZ-R002ELF Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |