1.5SMC33CA
DigiKey Part Number
1.5SMC33CABBTR-ND - Tape & Reel (TR)
1.5SMC33CABBCT-ND - Cut Tape (CT)
1.5SMC33CABBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC33CA
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.7V Clamp 33.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
EDA/CAD Models
1.5SMC33CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28.2V
Voltage - Breakdown (Min)
31.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.7V