SDI90-24-U-P5R
DigiKey Part Number
179-SDI90-24-U-P5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI90-24-U-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Detailed Description
24V 90 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
EDA/CAD Models
SDI90-24-U-P5R Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Manufacturer
Bel Power Solutions
Polarization
Positive Center
Efficiency
Level VI
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
5.94" L x 2.52" W x 1.42" H (151.0mm x 64.0mm x 36.0mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Current - Output (Max)
3.75A
Power (Watts)
90 W