AFFC-100-06-127-11
DigiKey Part Number
AE11349-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-100-06-127-11
Description
CABLE FFC/FPC 6POS 1MM 5"
Detailed Description
6 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 5.000" (127.00mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Length
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)