AFFC-050-50-051-11
DigiKey Part Number
AE11345-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-050-50-051-11
Description
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 2"
Detailed Description
50 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.000" (50.80mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
2.000" (50.80mm)
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)