AFFC-050-20-076-11
DigiKey Part Number
AE11335-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-050-20-076-11
Description
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 3"
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.000" (76.20mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
3.000" (76.20mm)
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)