AFFC-050-06-051-11
DigiKey Part Number
AE11323-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-050-06-051-11
Description
CABLE FFC/FPC 6POS 0.5MM 2"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.000" (50.80mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Length
2.000" (50.80mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)