RM3X10MM 2701
DigiKey Part Number
335-1148-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM3X10MM 2701
Description
MACH SCREW PAN HEAD PHILLIPS M3
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
M3 Pan Head Machine Screw Phillips Drive Stainless Steel
Category
Features
Self Sealing
Manufacturer
APM Hexseal
Thread Size
M3
Series
Head Diameter
0.264" (6.70mm)
Packaging
Bulk
Head Height
0.094" (2.40mm)
Part Status
Active
Length - Below Head
0.394" (10.00mm)
Type
Machine Screw
Length - Overall
0.488" (12.40mm)