175107-R2-24.00 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 175107-R2-24.00-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 175107-R2-24.00 |
Description | COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24" |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type Hand Formable .141 24.00" (609.60mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | 2nd Connector N-Type Plug, Right Angle |
Manufacturer Amphenol RF | 2nd Contact Gender Male |
Packaging Bulk | 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) |
Part Status Active | Length 24.00" (609.60mm) |
Style N-Type to N-Type | Cable Type Hand Formable .141 |
1st Connector N-Type Jack | Overall Impedance 50 Ohms |