ASPI-104S-100M-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASPI-104S-100M-T |
Description | FIXED IND 10UH 3.8A 35 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.8 A 35mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASPI-104S-100M-T Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 4.4A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 35mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |