ACMS-Q3225-101-T
DigiKey Part Number
535-ACMS-Q3225-101-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMS-Q3225-101-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMS-Q3225-101-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMS-Q3225-101-T
Description
CMC 100UH 150MA 2LN 5.1KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 5.1 kOhms @ 10 MHz 150mA DCR 1.5Ohm
Category
Current Rating (Max)
150mA
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
5.1 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz