5602-44-0142A-800
DigiKey Part Number
3M10729-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5602-44-0142A-800
Description
CABLE SATA F-F 800MM
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle 2.62' (800.00mm) Silver Shielded
Category
Fastening Type
Latch Lock
Packaging
Box
Length
2.62' (800.00mm)
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Receptacle to Receptacle
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Gender
Female to Female
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 2,809
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in SGD
Box
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE SATA F-F 500MM
In-Stock: 341
CABLE SATA F-F 600MM
In-Stock: 640
CABLE SATA F-F 700MM
In-Stock: 994
CABLE SATA F-F 900MM