5602-44-0142A-300
DigiKey Part Number
3M156902-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5602-44-0142A-300
Description
CABLE SATA F-F 300MM
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle 0.984' (300.00mm, 11.811") Silver Shielded
Category
Fastening Type
Latch Lock
Packaging
Bulk
Length
0.984' (300.00mm, 11.811")
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Receptacle to Receptacle
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C