F9473PCSQ-12(6)
DigiKey Part Number
1067-F9473PCSQ-12(6)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F9473PCSQ-12(6)
Description
TAPE ADHSV TRNSF CLR 12"X12" 1=1
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Adhesive Transfer Tape Acrylic, 100MP Adhesive Clear 12.00" (304.80mm) X 12.00" (304.80mm)
Category
Thickness - Backing, Carrier
0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Manufacturer
3M (TC)
Width
12.00" (304.80mm)
Series
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Color
Clear
Part Status
Active
Usage
Attachment, High Temperature Applications
Tape Type
Adhesive Transfer
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Adhesive
Acrylic, 100MP
Shelf Life
24 Months
Backing, Carrier
Polycoated Kraft Liner
Storage/Refrigeration Temperature
60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness
0.0140" (14.0 mils, 0.356mm)
Base Product Number
Thickness - Adhesive
0.0100" (10.0 mils, 0.254mm)